Časté otázky řešení pro firmy

Nejpoužívanější technika, kterou antivirové programy používají, je vyhledávání prostřednictvím vyhledávací sekvence. Antivirový program vyhledává specifické sekvence, podle kterých lze vir jednoznačně určit. Toho si jsou bohužel programátoři virů vědomi a snaží se vyhledávací metodu obejít. Jak? Mnoho virů umí průběžně měnit dekódovací instrukci, takže pokaždé vypadají jinak. Proto současné antivirové programy dokážou rozbalit zakódovaný vir. Pak antivir zjišťuje, co sledovaný program s počítačem provádí a vyhodnocuje, zda je to v pořádku či nikoliv. Další technika je kontrola integrity. Antivir hlídá změny v systému a jednotlivých adresářích. Pro zajištění co největší účinnosti antiviry používají kombinaci více technik.
Poměřovat účinnost jednotlivých antivirových programů je poměrně obtížné, nicméně testů antivirových programů lze najít na internetu již několik. ESET se vždy umístil na předních příčkách. To, že tento antivir funguje nicméně potvrzují milióny lidí a firem, kteří tento antivir používají.
Ano. ESET NOD32 Antivirus nabízí maximální ochranu již v základním nastavení po instalaci. O možných bezpečnostních rizicích jste informováni ihned na hlavní obrazovce programu. Uživatelské rozhraní je přehledné a můžete se v něm rychle orientovat.